dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt
0 532 343 44 50 NO'LU TELEFONDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Bodrum KASANDER Gönüllüleri Hakkında
Duyurular

 DUYURU
 BİLGİ ALMAK VE GÖNÜLLÜ DESTEK OLMAK  İÇİN: www.kasander.org , www.kasander.net , info@kasander.org VEYA 0 532 343 4450 NO’LU TELEFONUMUZDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE  ULAŞABİLİRSİNİZ. FARKLI KAYNAKLARDAN ALINACAK BİLGİLER TARAFIMIZDAN RESMİ ANLAMDA BAĞLAYICI NİTELİK TAŞIMAMAKTADIR.

  


Hava Durumu
Muğla Hava Durumu
Radyo
Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- Doğan Haber Ajansı
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- TURMEPA
- İhlas Haber Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,7917   6,8040
EURO 7,4065   7,4198
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  Büyük Bir Sırrım Var!

“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü diye ayrımını yapmadan, eşit bir şekilde bunları size yönlendirir. Bu kanun, siz bunu uygulasanız da,uygulamasanız da vardır ve işlemektedir. İspatı için şimdiye kadar düşündüklerinize ve elinizde olanlara bakın.

Hasta olduğunuzu düşündüğünüz sürece hastalıkları çekersiniz, paranızın olmadığını düşündüğünüz sürece parasızlık çekersiniz, başarısız olduğunuzu düşündüğünüz sürece başarısızlık çekersiniz, deryanın ya da hakanın sizi sevmediğini düşündüğünüz sürece onların sevgisizliğini çekersiniz, patronunuzun sizi anlamadığını düşündüğünüz sürece anlayışsızlığı kendinize çekersiniz, kötü bir evliliğiniz olduğunu düşündüğünüz sürece kötü evliliği kendinize çekersiniz.

Ve aynı konu üzerinde ne kadar fazla düşünürseniz, bir o kadar fazlasını kendinize çekersiniz. “İyi de ortada gerçekler var” düşüncesi ile bir o kadar daha gerçek dediğinizi kendinize çekersiniz…

Kendinizin çok güçlü bir mıknatıs olduğunun farkına vardığınızda, evrenin çekim kanununu kullanarak istemediklerinizi değil, istediklerinizi kendinize çekmeye başlarsınız.

Peki evrenin mıknatıslık yasasına uymadığınızı nasıl anlayacaksınız?

Hislerinizin farkına vararak. .. Hisleriniz iyi ve kötü diye iki ayrı gurupta toplanır. Üzüntü, suçlu hissetme, yalnız hissetme, nefret, korku vs gibi negatif hisler veya mutluluk sevinç sevgi vs gibi pozitif hisler. Yaşadığınız olaylarda hislerinize dikkat edin. Her negatif histe; “Hey düşüncelerin evreninin yasalarına uymuyor” mesajının farkına varın…”

Yukarıdaki satırları ilk okuduğumda “kendimle ilgili en büyük sırrı” bulmuşum gibi hissetmiştim. Ve o sırrı keşfettiğim cennet ; Dr. Faik Özdengül’ün müthiş eseri Rumi ve AşkınTerapi’sidir… 

“Bu satırları ben okuduysam, okuması gereken herkes de okumalı” mantığıyla yazımın içine katma gereği duydum. Çünkü tamamen deneyimlediğim ve kendimce kesinlikle doğru bulduğum bir gerçektir bu. İnsanların hayatını, psikolojisini, tümden kendini ve hatta bütün dünyayı iyileştirecek bir gerçek olduğunu düşünüyorum.

İyileştireceğimiz tek şey kendimiziz. Dışarıdaki hiç kimseyi ya da hiçbir şeyi, kendimizi iyileştirmeden iyileştiremeyiz. Kendimizi güzelleştirmeden güzelleştiremeyiz. Kısacası biz ne kadar iyileşmişsek, yaşadıklarımız da o kadar iyi olacak. Bu iddialı cümleler de yine deneyimlerim sonucu elde ettiğim bir sonuçtur. İnsan kendisiyle uğraştığında, sadece kendine odaklanıp da, “kendimde neleri düzeltmeliyim, ben kimim, beni ne mutlu eder?” gibi soruları kendine sorduğunda, bulduğu yanıtlar sayesinde değişim ve dönüşüm sistemine giriyor ve her şey kendiliğinden değişip, dönüşüyor.

Uzun ve aldatmacalarla dolu bir yolculuk ama keyifli ve sonuç odaklı. Hiçbir şey yarım, eksik  veya şekilsiz kalmıyor. Net birinin, hayatı da net oluyor.

“Yalan” gibi ucuz bir düşmanın elinden kurtulan benlik,  kendi içinde özüyle bir bütün oluşturuyor ve asla yıkılmıyor. İnsanın kendisine olan saygısını yitirmenin en kestirme yolu olan yalan, kişi tarafından buruşturulup çöpe atıldığında,  o saygınlığın meyvesi de müthiş bir huzur ve korkusuzluğun, cesaretin de temelini oluşturuyor.

“Günaha girmeden doğru yolda olmak ve doğru yolda kalmak testi”nden sınıfta kalmak  için şeytan çok kereler çeşitli kılıklara bürünüp, tatlı tatlı, şirin şirin gülümseyebiliyor. Çünkü ona göre sen kayıp bir vaka olmak üzeresin ve var gücüyle işini yapıyor. “Sakın doğruya yönelme, aman ha! bende zevk var, neşe var, mutluluk var” kandırmacasıyla zaman zaman karşımıza dikiliyor. Fakat onu tanıyabilir olma, ona göz kırparak “hadi kaybol bakalım”demek, anında kuyruğunu kıstırıp gitmesine sebep oluyor. Gerisi tek kelimeyle sadece “huzur.”

Yakın çevrem iyi bilir; bazen çok konuşurum. Ama ben sadece değer verdiklerimle konuşmayı çok severim.  Kelimelerim çok kıymetlidir; onları olur olmaz ziyan etmekten hiç hoşlanmam. Gönlü güzel olana harcansın isterim. Ve onların kıymetli varlıklarıyla “beslensinler”dir beklentim.

İşte bu düşüncem yüzündendir Seç Haber’de yazıyor olma ayrıcalığını yaşamam. Çünkü Seç Haber müthiş bir iyi niyetin ve okuru, çalışanı, yazarları ile güçlü, yürekli bir karmanın oluşumudur. Kelimelerim ziyan olmamalı diye düşündüm…öyle de oldu. Ne düşündüysem; onu yarattım, ne düşlüyorsam aslında oyum…

Gönlü güzel olana gönül vermeniz dileğiyle….

Çağla Pelin ÜSTÜN      Okunma Sayısı: 1339

 

Yazarın Diğer Yazılarıfacebook twitter youtube
Başkan'ın Mesajı

KURUCU BAŞKAN LN. DR TANER UYSAL HAKKINDA

Son Eklenen Video
  Ebru Sanatı Taksim Trio - Unutamadım ( Eşliğinde)

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
HER YÖNÜYLE AYDINLANMA ÇAĞI ANALİZİ
Dr. Taner UYSAL
Her konuda akla öncelik tanıyan düşünce sisteminin etkisi ile 17.y.y orta ...

"SANATÇI"
Dr. Taner UYSAL
...

DÜNYADA ÇEVRE BİLİNCİ
Dr. Taner UYSAL
sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması ...

"BEN HAKLIYIM" MESELESİ DEĞİL!
Dr. Taner UYSAL
Kaynağı kimden, hangi kesimden veya siyasi çevreden olursa olsun...

HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK
Pelin ALAÇAM
Hayatın yaşamaya değer olduğunu anlamak için ...

Enginar Mevsimi Üzerine
Luset Kohen FİNS
Başka çaren olmadığına inanmak, özgüvenine arada sırada ani taklalar attırır....

Hey! ÖZGÜRLÜK...
Seray Sayar LEVENT
Her elde ettiğimiz özgürlüğün üzerine hep bir yenisini eklemek istiyoruz....

Pes etmek ya da etmemek?
Eddi ANTER
Evrende, dünyada olan biten her şey benimle ilintilidir. ...

ÖNYARGILAR AKLIMIZI ESİR ALIYOR
AYHAN ONGUN
önyargılarımızdan kurtulmak çok kolay olmuyor....

İNSAN OLMA ERDEMİ
Fatoş KARAKAYA
İNSAN OLMA ERDEMİMİZ MİYDİ CİDDEN İLK ÖNCELİĞİMİZ?...

Büyük Bir Sırrım Var!
Çağla Pelin ÜSTÜN
“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü...

Son Ziyaretçi Yorumları

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 30
Dün: 66
Toplam: 98256