dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt
0 532 343 44 50 NO'LU TELEFONDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Bodrum KASANDER Gönüllüleri Hakkında
Duyurular

 DUYURU
 BİLGİ ALMAK VE GÖNÜLLÜ DESTEK OLMAK  İÇİN: www.kasander.org , www.kasander.net , info@kasander.org VEYA 0 532 343 4450 NO’LU TELEFONUMUZDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE  ULAŞABİLİRSİNİZ. FARKLI KAYNAKLARDAN ALINACAK BİLGİLER TARAFIMIZDAN RESMİ ANLAMDA BAĞLAYICI NİTELİK TAŞIMAMAKTADIR.

  


Hava Durumu
Muğla Hava Durumu
Radyo
Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- Doğan Haber Ajansı
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- TURMEPA
- İhlas Haber Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,7917   6,8040
EURO 7,4065   7,4198
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  

  BODRUM KARAOVA BÖLGESİNE EKOLOJİK TURİZM MÜJDESİ
 
 

 

BODRUM KARAOVA BÖLGESİNE EKOLOJİK TURİZM MÜJDESİ

 

https://www.kenttv.net/yazarlar.php?id=1195

      Bodrum’da yaşayan ve Bodrum dışında ilgiyle yazılarımı takip eden çevre, doğa ve sanat dostlarıma, Karaova bölgesi diye adlandırılan Mumcular, Çömlekçi ve çevre mahallelerinde yaşayan çalışkan üretici halkıma Bodrum’un aydınlık geleceğine dair çok önemli bir müjdem olacak.

        Yerel seçimlerin arifesinde, Mumcular ve Çömlekçi bölgelerinin üretici ve doğa dostu ekolojik turizm bölgesi ilan edilmesi taleplerimiz doğrultusunda yapmış olduğum temaslarım neticesinde olumlu ve net yanıtlar aldım. Gerek anketlerde, gerekse imza kampanyalarında gönül desteklerini esirgemeyen binlerce sağduyulu duyarlılık sahibi insanın beklediği bölgesel planlama çalışmalarının da medyaya da yansıyan ve bizatihi aldığımız taahhütler ışığında yerel seçimlerin hemen sonrasında göreceğimizi kalben hepiniz adına inanıyorum. Yalnız bölge halkının, muhtarlarının, sanata, doğaya duyarlı insanlarımızın bir sorunu var o da; seçimlerin akabinde daha önce hepimizin tanık olduğu gibi vaatler, verilen sözler unutulacak mı?, tecrübelerime, gözlemlerime ve yaşadıklarıma dayanmak suretiyle bana sorarsanız bu sefer asla böyle bir olumsuzluğun yaşanılmayacağını ve müspet anlamda Bodrum’un yeni dönemde büyük bir değişime tanık olacağını sizlere net bir şekilde ifade edebilirim.

         Artık Bodrum’da hiçbir şey eskisi gibi olamayacak, olmayacak. Lakin Bodrum’un kaybedecek bir şeyi neredeyse kalmadı, Bodrum’da yaşayan yetki sahibi yöneticiler ve sağduyu sahibi halkımız açısından kalanları korumaktan başka çare yok. Peki öncelik anlamında Bodrum ve çevresinin adeta küllerinden yeniden doğabilmesi için neler yapılması gerekmektedir? Yeni dönem Belediye yönetimi adına hem sözlü hem de medya vasıtasıyla da sözünü aldığımız Karaova bölgesi diye anılan Mumcular ve Çömlekçi mahallerinin olduğu bölgede kültürle, üretimle, istihdamla, doğayla, sanatla entegre olmuş dünya çapında örnek bir ekolojik turizm modelinin hayata geçirilmesi (ki bunun için ne gerekiyorsa her şey hazır), ikincisi birkaç dokunuşla trafik, altyapı, yol, kaldırım ve sokak hayvanları sorunlarının çözülmesi, üçüncüsü; Bodrum’un tarihi, yöresel, ve uluslararası turizmin etik değerlerini ve kalite standartlarını yansıtan, yerli turisti ihmal etmeyen fakat aynı zamanda kaliteli yabancı turisti çekmeyi hedefleyen turizm anlayışının faaliyete geçirilmesidir. Şimdiden 01.04.2019 tarihinde görevine başlayacak yeni Bodrum Belediyesi Başkanımıza ve kadrosuna başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Öyle ki; Bodrum KASANDER Gönüllüleri’nin mottosunda da yeralan “Ortak Akıl, Kolektif Hareket” şiarıyla Bodrum sevdalıları olarak, toplumsal dayanışmanın doğuracağı enerjiyle iyiye ,güzele dair kalıcı işlere imza atmak için yöneticileriyle, halkıyla her türlü imkana sahip olduğumuzu kalpten inanıyorum. Dün olduğu gibi, Bodrum sevdalısı, doğa, insan dostu STK temsilcisi ve bir yazar olarak, toplumun ve çevrenin menfaatine olan konularda, halkın talebi ve kendi gözlemlerimin de doğrultusunda daha nefes alınabilir ve yaşanabilir, gerçek anlamda dünya markası olabilmiş bir Bodrum hedefi adına, sonuca ulaşana dek, tüm varlığımla inandığım evrensel, etik değerler ekseninde bugünde yarında özveri, disiplin, kararlılık ve cesaretle savunucusu ve takipçisi olacağım. Yazılarımı okunmaya değer bulup, ilgiyle okuyan kimi zaman bir semt pazarında, markette, kırsalda veya kimi zaman, bir etkinlikte karşıma çıkan bana ilham ve teşvik olan okuyucu kitleme, dostlarıma, duyarlı güzel insanlara çok kıymetli yorumları ve gönül destekleri için özel şükranlarımı sunuyorum. Tabii ki okuyucu kitlemden de şahsımın bir talebi olacak; evet insanın ruhunu okşayan övgülere mazhar olmak güzel bir duygu fakat köşemde yer verilmesini veya takipçisi olmamı istediğiniz çevreyle, doğayla, tarımsal-hayvansal üretimle, üreticiyle, kültürle, sanatla, ilgili konularda taleplerinizi bekliyorum,

    Velhasıl egoist doğamızdan kaynaklanan sosyal değerlerimizi değiştirmeliyiz. Ancak bu şekilde insanlar gelip geçici anlam taşıyan banka hesaplarının, servetlerinin, makamlarının büyüklüğüyle değil, topluma olan katkılarıyla takdir edilirler. Hayat, bu gezegende, hepimiz kendimizden önce diğer herkesi düşündüğümüz zaman güzel olacaktır.

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.

 


Facebook Paylaş Twitter Paylaş Yazdır


 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Başkan'ın Mesajı

KURUCU BAŞKAN LN. DR TANER UYSAL HAKKINDA

Son Eklenen Video
  Ebru Sanatı Taksim Trio - Unutamadım ( Eşliğinde)

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
HER YÖNÜYLE AYDINLANMA ÇAĞI ANALİZİ
Dr. Taner UYSAL
Her konuda akla öncelik tanıyan düşünce sisteminin etkisi ile 17.y.y orta ...

"SANATÇI"
Dr. Taner UYSAL
...

DÜNYADA ÇEVRE BİLİNCİ
Dr. Taner UYSAL
sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması ...

"BEN HAKLIYIM" MESELESİ DEĞİL!
Dr. Taner UYSAL
Kaynağı kimden, hangi kesimden veya siyasi çevreden olursa olsun...

HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK
Pelin ALAÇAM
Hayatın yaşamaya değer olduğunu anlamak için ...

Enginar Mevsimi Üzerine
Luset Kohen FİNS
Başka çaren olmadığına inanmak, özgüvenine arada sırada ani taklalar attırır....

Hey! ÖZGÜRLÜK...
Seray Sayar LEVENT
Her elde ettiğimiz özgürlüğün üzerine hep bir yenisini eklemek istiyoruz....

Pes etmek ya da etmemek?
Eddi ANTER
Evrende, dünyada olan biten her şey benimle ilintilidir. ...

ÖNYARGILAR AKLIMIZI ESİR ALIYOR
AYHAN ONGUN
önyargılarımızdan kurtulmak çok kolay olmuyor....

İNSAN OLMA ERDEMİ
Fatoş KARAKAYA
İNSAN OLMA ERDEMİMİZ MİYDİ CİDDEN İLK ÖNCELİĞİMİZ?...

Büyük Bir Sırrım Var!
Çağla Pelin ÜSTÜN
“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü...

Son Ziyaretçi Yorumları

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 30
Dün: 66
Toplam: 98256