dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt
0 532 343 44 50 NO'LU TELEFONDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Bodrum KASANDER Gönüllüleri Hakkında
Duyurular

 DUYURU
 BİLGİ ALMAK VE GÖNÜLLÜ DESTEK OLMAK  İÇİN: www.kasander.org , www.kasander.net , info@kasander.org VEYA 0 532 343 4450 NO’LU TELEFONUMUZDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE  ULAŞABİLİRSİNİZ. FARKLI KAYNAKLARDAN ALINACAK BİLGİLER TARAFIMIZDAN RESMİ ANLAMDA BAĞLAYICI NİTELİK TAŞIMAMAKTADIR.

  


Hava Durumu
Muğla Hava Durumu
Radyo
Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- Doğan Haber Ajansı
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- TURMEPA
- İhlas Haber Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,7917   6,8040
EURO 7,4065   7,4198
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir.
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  

  BODRUM EKOLOJİK TURİZM DOSYASI
 
 

BODRUM EKOLOJİK TURİZM DOSYASI

Kaynak: https://www.kenttv.net/yazarlar.php?id=1185

 

          Sevgili Bodrumlulara, çevre dostlarıma ve turizm sektörünün değerli temsilcilerine sormak istiyorum, şu ana kadar, Bodrum’a hizmet etmeye talip olan yönetici adaylarından, seçilmiş ve atanmış olanlardan neler duyduk?; “Turizm sezonunu 12 aya çıkaracağız, kültür ve sanatın başkenti yapacağız!!! “ peki öyle mi oldu ? Sadece orada, burada konuşmalar yaparlarken, maalesef göz göre göre eriyen Bodrum turizminde sezonun 3 aya kadar inmesini görmezden geldiler. Bodrum’un sahip olduğu potansiyel ve imkanların bir çoğundan mahrum olan, imkansızlıklar içinde var olmaya çalışan bir zamanlar terörle anılan yurdumuzun ücra köşeleri turizmde aldı başını yürüdü. Üzülerek söylüyorum ki, her türlü imkana sahip Bodrum tüm gelişmelere seyirci kalıp, yerinde saydı. Şimdi önümüz yerel seçimlerin arifesi, yeni dönem, yeni şans biz duyarlılık ve sorumluluk sahibi Bodrum sevdalıları için. Bir parça düşünün, -30 derece kış soğuna rağmen Doğu expresinin biletleri yok satıyorsa, neredeyse yılın tüm ayları bahar havasında geçen Bodrum’da ne eksik yapılıyor? Bodrum’da yaşayan, bilgi, birikim, kültürel altyapıya, uzman kadrolara ve tecrübeye sahip bizlerin hazır potansiyellerine ve kamuoyunun desteğini almış projelerine niçin kulak verilmiyor?

            Sonuç; 3 aya inmiş turizm sezonu, iskele meydanında bir iki konser etkinliği, kişisel özveriyle sunulan sergi etkinlikleri… Yeni dönem Bodrum’u yönetmeye talip olanlar ümit ediyorum çağrıma kulak verirsiniz ki; Bir Kars’ın, Malatya’nın, Mardin’in ve Sivas’ın imkansızlıklar içinde başarabildiklerini Bodrum’a yakışır düzey ve kalitede hep birlikte başarmaya vesile olabiliriz. İlk önce nereden başlayalım biliyor musunuz? Kıyı turizminden payını alamayan Bodrum’a 35 km uzaklıkta yer alan, üretimiyle, doğal güzellikleri ve bağlarıyla ön plana çıkmaya çalışan, istihdama yönelik hiçbir yatırımın yapılmadığı, yöresel el sanatlarını layık olduğu gibi değerlendiremeyen halkı çalışkan, gayretli Mumcular ve Çömlekçi kırsal bölgelerinden başlayalım. Peki nasıl başlayacağız? sorularınızı duyar gibi oluyorum veyahut nereden başlayacağız noktasında çözüm odaklı hareket eylem planına mı ihtiyaç duyuyorsunuz?

Bundan iki yıl önce kuruculuğunu üstlendiğim ve halihazırda başkanlığını yürüttüğüm, Bodrum KASANDER (Karya Sanat Emekçileri) Gönüllüleri bağımsız sivil toplum oluşumunun, nice akademisyenlerle, konu uzmanlarıyla ve 30 yıllık tecrübemle şekillenen, binlerce duyarlı güzel insanın imza desteği verdiği, planı, projesi hazır, Çömlekçi sınırları içerisinde yeri belirlenmiş, şu ana kadar yazmış olduğum kitaplarımın gelirleri ile finansmanı gerçekleşmiş, üstelik kamu yararı kararını da almış , toplumun hemen hemen her kesimini ilgilendiren, doğa ve çevre dostu Ekolojik Yaşam Köyü ve Kültür, Sanat Köyü sosyal sorumluluk projesi ivedilikle hayata geçirilerek ekonomik ve kültürel bölgesel kalkınmanın öncüsü ve iyi bir örneği olmayı sabırsızlıkla bekliyor. Şu ana kadar proje hakkında tamamen spontane bir biçimde 50’nin üzerinde basın medya kuruluşunda projeden övgüyle bahseden haberler yapılsa da belki bugüne kadar duymamış olabilirsiniz, belki de, havanda su dövmekten öteye gitmeyen, şova ve göz boyamaya dayalı, boş teneke misali çok ses çıkaran, doluluğu olmayan organizasyonlara ilginiz çekilmiş olabilir? Bunların hiçbirinin önemi yok, önemli olan Bodrum’un böylesine değerli doğa, çevre dostu, kalıcılığı ve sürdürülebilirliği olan Ekolojik Turizmin ve her anlamda bölgesel kalkınmanın dinamosu olabilecek ulusal, uluslararası büyük potansiyele sahip projemin veya başka varsa benzer projelerin ivedilikle hayata geçirilmesi azami ölçüde önemli ve bir o kadar zarurettir. Şu ana kadar Muğla İlimizin her köşesinde başarıyla gerçekleştirdiğim projelerimin ışığında, atalarımızın söylediği ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz sözünü can-ı gönülden katılıyorsanız ve gerçekten Bodrum için sözde değil, özde kalıcı eserler bırakmak istiyorsanız; seçilmeniz durumunda bulunmaz bir fırsat olarak bu tür projeler sağlam altyapısıyla, kadrosuyla karşınızda durmaktadır.

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.

 


Facebook Paylaş Twitter Paylaş Yazdır


 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Başkan'ın Mesajı

KURUCU BAŞKAN LN. DR TANER UYSAL HAKKINDA

Son Eklenen Video
  Ebru Sanatı Taksim Trio - Unutamadım ( Eşliğinde)

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
HER YÖNÜYLE AYDINLANMA ÇAĞI ANALİZİ
Dr. Taner UYSAL
Her konuda akla öncelik tanıyan düşünce sisteminin etkisi ile 17.y.y orta ...

"SANATÇI"
Dr. Taner UYSAL
...

DÜNYADA ÇEVRE BİLİNCİ
Dr. Taner UYSAL
sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması ...

"BEN HAKLIYIM" MESELESİ DEĞİL!
Dr. Taner UYSAL
Kaynağı kimden, hangi kesimden veya siyasi çevreden olursa olsun...

HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK
Pelin ALAÇAM
Hayatın yaşamaya değer olduğunu anlamak için ...

Enginar Mevsimi Üzerine
Luset Kohen FİNS
Başka çaren olmadığına inanmak, özgüvenine arada sırada ani taklalar attırır....

Hey! ÖZGÜRLÜK...
Seray Sayar LEVENT
Her elde ettiğimiz özgürlüğün üzerine hep bir yenisini eklemek istiyoruz....

Pes etmek ya da etmemek?
Eddi ANTER
Evrende, dünyada olan biten her şey benimle ilintilidir. ...

ÖNYARGILAR AKLIMIZI ESİR ALIYOR
AYHAN ONGUN
önyargılarımızdan kurtulmak çok kolay olmuyor....

İNSAN OLMA ERDEMİ
Fatoş KARAKAYA
İNSAN OLMA ERDEMİMİZ MİYDİ CİDDEN İLK ÖNCELİĞİMİZ?...

Büyük Bir Sırrım Var!
Çağla Pelin ÜSTÜN
“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü...

Son Ziyaretçi Yorumları

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 30
Dün: 66
Toplam: 98256