dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt
GÖNÜLLÜ YARDIMLARINIZ İÇİN , 5072481891 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.
Kasander, Karya Sanat Emekçileri Derneği Hakkında
Duyurular

                                     

 

                                                                                                                                    

GÖNÜLLÜ YARDIMLARINIZ

İÇİN ,5072481891 NO'LUTELEFONUMUZDAN

BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

 


Hava Durumu
Muğla Hava Durumu
Radyo
Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- Doğan Haber Ajansı
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- TURMEPA
- İhlas Haber Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3231   5,3327
EURO 6,0775   6,0884
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  

  KASANDER gönüllüleri büyümeye devam ediyor!
 
 

KASANDER gönüllüleri büyümeye devam ediyor

 
Taner Bey; öncelikle hiçbir şekilde reklam ve tanıtım çalışması yapmadan, daha doğrusu özel bir çaba göstermeden dolaylı etkisinin yüz binlerce kişi sayısına tekabül ettiği resmi web sitenize...
 
 

KASANDER Gönüllüleri Başkanı Ln. Dr.Taner Uysal ile yapılan röportaj:

Taner Bey; öncelikle hiçbir şekilde reklam ve tanıtım çalışması yapmadan, daha doğrusu özel bir çaba göstermeden dolaylı etkisinin yüz binlerce kişi sayısına tekabül ettiği resmi web sitenize ziyaretçi girişlerinin 40.000’e,projenize destek maksadıyla başlattığınız imza kampanyanızın da binlerce kişiye ulaşmasından dolayı can-ı gönülden tebrik ederim. KASANDER GÖNÜLLÜLERİ’ nin projesi an itibarı ile hangi aşamada?

T.U.:Merhabalar, Sorunuzu cevaplamadan önce resmi web sitemiz olan www.kasander.org’a ziyaret edilen 40.000’e yaklaşan ziyaretçi sayısına ithafen 40 Bin Kere Maşallah diyelim. KASANDER GÖNÜLLÜLERİ’nin projesi kamuoyunun gündemine geldiğinden bu yana meşakkatli olgunlaşma ve mücadele sürecine girdi. Bu zaman zarfında projemizin özüne bağlı kalmak suretiyle, şehit ailelerini, yurdumuzu başarı ile temsil etmiş değerlerimizi ve özde,güzide sanatçılarımızı köyümüzde ücretsiz ağırlamayla birlikte kırsaldaki atıl yüzlerce kadın işgücüne istihdam ve sürdürülebilir ekolojik perma kültürel yaşam değerlerini de bünyesine kattık.


Tabii ki sizin kırsal kalkınma, sürdürülebilir ekolojik ve perma kültürel yaşam kavramları üzerine Muğla İline sağladığınız faydaları çok iyi biliyoruz fakat kamuoyunun bilgi sahibi olması açısından bu konularda şu ana kadar yapmış olduğunuz faaliyetleri özetleyebilir misiniz?

T.U: Tabii ki memnuniyetle. Bir Muğlalı olarak, İlimizin gelir kaynakları kısıtlı, arka planda kalmış bölgelerini esas alarak, Aydın ili sınırında bulunan Kavaklıdere ilçesi Nebiler köyü kırsalında Lisanslı 2. Etap güneş santrali ihalesinde ısrarlı tavsiyelerimle geliştirmiş olduğum atıl durumdaki saha ihaleyi geçmiş, çevre dostu bir projeyle bölgeye hem milyonlarca dolarlık bir yatırım girişi,hem de istihdam sağlanmıştır.Bir diğer çevresel anlamda geliştirdiğim büyük projem ise Milas İlçesi sınırlarında Orman Bakanlığına ait kayalık, orman vasfını yitirmiş ve zemine uyguladığımızda yüz ölçümü 1.000 dekarı bulan bir alanda özel ağaçlandırma maksadıyla izinlerini almaya vesile olup,on binlerce zeytin ağacının kayaların arasında hayat bulması sonucu Ülke ekonomisine ve istihdama ciddi oranda katkı sağlamış oldum.(bu çalışmalarımla da dönemin Mülki Amiri tarafından başarı belgesiyle de ödüllendirildim) Demeter Çevre Hareketi Lideri kimliğimle de, binlerce dekarlık doğa harikası alanlarda çevre temizlikleri organizasyonları tertipledim. Bu arada belirtmem gerekir ki; yıllar önce ilimiz Dalaman İlçesinde Organik Tarımın ilk ayağı olan Domates Entegre Projesi ekibinde yer almak suretiyle Muğla ilinin organik tarım kültürüyle tanışmasında rol oynadım. Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY döneminde Muğla İl Kontrol Laboratuvarında İl insektaryum sorumlusu olarak görev yaparak zirai ilaçların yerine biyolojik mücadele kapsamında yani zararlıları yok etmekte kullanılan faydalı böceklerin çoğaltıp, bölge üreticilerine dağıtılmasında pay ve emek sahibi oldum.

Başkanım yüreğinizi ortaya koyarak çevreye ve kırsal kalkınmaya değerli katkılar sağladınız ve şimdi de yazar kimliğinizle Yurdumuz sanatına, sanatçısına çok büyük hacimde fayda sağlayacak yerli, yabancı akademisyenlerin de dile getirdiği gibi gerçekleştiğinde uygulanabilirlik ve içerik anlamında dünyada ilk olacak projenizde sizi öncü olmaya iten sebep ne oldu?


T.U: En büyük etmen içimdeki ruhun yönlendirmesidir. Çocukluk yıllarından bu yana hep çalışma hayatının içinde bulundum, insan yaşadığı sürece üretmeli mantığı neticesinde ortaya çıkan topluma, geniş kitlelere faydalı olma ,ne yaparsan yap, yaptığın işin en iyisini yap şiarı her zaman tavizsiz yaşam tarzım oldu ve olacaktır.

Başkanım sonuç olarak projeniz hakkında bizlere neler aktaracaksınız?

T.U: Her ne kadar projenin çıkışı ve oluşturulması şahsıma münhasır gözükse de, projemizi sahiplenip,bağımsız anlamda, Türkiye’nin en büyük ve en geniş tabanlı sanatçı dayanışmasının sembolü haline gelen, metrelerce uzunluktaki imzalarıyla destek veren,ortak akıl, kolektif hareketin gücüne inanmış, toplumsal sorumluluk ve duyarlılık sahibi yurt içinden,yurt dışından binlerce güzel insanımızın sinerjiyle gelişip bu günlere gelmiştir. proje uygulama lokasyonumuz olarak, bir Kasander Gönüllümüze ait, Muğla İli, Bodrum İlçesinde bulunan 10.000 m2’lik arazisi belirlenmiş,mimari çizimleri ve harita çalışmaları tamamlanmıştır. KASANDER GÖNÜLLÜLERİ topluluğu, bölgesel ve ulusal düzeyde geniş kitleler üzerinde etkili velider konumda bulunan STK’ların işbirliği taleplerini alma ve değerlendirme aşamasına gelmiştir. Bu aşamada en büyük dileğimiz ise,dolaylı etkisi yüz binlerce kişiyi bulan, değerlerimize, sanata , sanatçıya saygıyı, vefayı, kırsal kalkınmayı ve çevresel duyarlılığın geliştirilmesini yegane hedef alan, Ülke genelinde ve yurt dışında şimdiden yankı uyandıran, doğa ve sanatçı dostu projemizin ivedilikle tamamlanması adına başta Devlet yetkililerimiz olmak üzere sağduyu sahibi herkesi, kurum ve kuruluşlarımızı yanımızda görmek en büyük arzumuz ve dileğimiz olacaktır.

 

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Yazdır


 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Başkan'ın Mesajı

KASANDER KURUCU BAŞKANI DR TANER UYSAL HAKKINDA

Son Eklenen Video
  Ebru Sanatı Taksim Trio - Unutamadım ( Eşliğinde)

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
HER YÖNÜYLE AYDINLANMA ÇAĞI ANALİZİ
Dr. Taner UYSAL
Her konuda akla öncelik tanıyan düşünce sisteminin etkisi ile 17.y.y orta ...

"SANATÇI"
Dr. Taner UYSAL
...

DÜNYADA ÇEVRE BİLİNCİ
Dr. Taner UYSAL
sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması ...

Hey! ÖZGÜRLÜK...
Seray Sayar LEVENT
Her elde ettiğimiz özgürlüğün üzerine hep bir yenisini eklemek istiyoruz....

Enginar Mevsimi Üzerine
Luset Kohen FİNS
Başka çaren olmadığına inanmak, özgüvenine arada sırada ani taklalar attırır....

Pes etmek ya da etmemek?
Eddi ANTER
Evrende, dünyada olan biten her şey benimle ilintilidir. ...

Güvercinim
HAMDİ TOPÇUOĞLU
Güvercinim bekler beni Temmuzda, Bodrum'da Balkonlar fesleğen kokar Sokakla...

ÖNYARGILAR AKLIMIZI ESİR ALIYOR
AYHAN ONGUN
önyargılarımızdan kurtulmak çok kolay olmuyor....

İNSAN OLMA ERDEMİ
Fatoş KARAKAYA
İNSAN OLMA ERDEMİMİZ MİYDİ CİDDEN İLK ÖNCELİĞİMİZ?...

ÜNAL TÜRKEŞ'İN ARDINDAN
HAMDİ TOPÇUOĞLU
Andre Malraux : “ Bir şeyi sevmek, onu tanımakla başlar....

Büyük Bir Sırrım Var!
Çağla Pelin ÜSTÜN
“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü...

BENİM SEVDİĞİM BENİ SEVMİYOR BENİ SEVENİ BEN SEVMİYORUM
ÖZLEM HATİPOĞLU
Sevmek çok güzel bir duygu, hele de karşılıklı ise…...

NE YAPTIĞININ FARKINDA MISIN SEN?
Şems TERLAN
''Uğraşıyorum, yapamıyorum, deniyorum, beceremiyorum; çabalıyorum, olmuyor...'...

KASANDER'E TEŞEKKÜR
Şems TERLAN
Teşekkürler yüreği güzel insanlar; emeğinize ve desteğinize sağlık......

'KİMİN NE OLDUĞUNU' ANLAMA KILAVUZU
Şems TERLAN
Bilgi saklamak için değil yaymak içindir....

Son Ziyaretçi Yorumları

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 140
Dün: 152
Toplam: 62260