dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt dernek slayt
0 532 343 44 50 NO'LU TELEFONDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Bodrum KASANDER Gönüllüleri Hakkında
Duyurular

 DUYURU
 BİLGİ ALMAK VE GÖNÜLLÜ DESTEK OLMAK  İÇİN: www.kasander.org , www.kasander.net , info@kasander.org VEYA 0 532 343 4450 NO’LU TELEFONUMUZDAN İLETİŞİM VE KOORDİNASYON BİRİMİMİZE  ULAŞABİLİRSİNİZ. FARKLI KAYNAKLARDAN ALINACAK BİLGİLER TARAFIMIZDAN RESMİ ANLAMDA BAĞLAYICI NİTELİK TAŞIMAMAKTADIR.

  


Hava Durumu
Muğla Hava Durumu
Radyo
Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- Doğan Haber Ajansı
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- TURMEPA
- İhlas Haber Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,1023   6,1133
EURO 6,5922   6,6041
       
Özlü Sözler
İşi Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir, Yapamayan Çamur Atar.
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  

  İNŞAAT YATIRIM DERGİSİNDE KASANDER
 
 

Öncelikle sizi ve derneğinizi tanımak isteriz Bize kısaca kendinizden ve derneğinizden  bahseder misiniz?

Taner Uysal: Karya Sanat Emekçileri Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıyım. 26 yıllık Kamu görevlisiyim. Kamu görevini yürüttüğüm yıllar içerisinde dönemin Bakanından, Mülki Amirinden, Sivil Toplum Kuruluşlarına  kadar başarı belgeleri ile  dolu çalışma hayatımı devam ettiğim süre içerisinde, akademik kariyerimi Tarım, Teoloji ve İşletme üzerine gerçekleştirerek, akabinde Miami Uluslararası Teoloji Fakültesinde doktora düzeyinde master’ımı yaparak tamamladım. Başta teolojik, tarihi, sosyolojik konular olmak üzere yayınlanmış ve yayınlanmaya bekleyen eserlerim mevcut olmakla birlikte fırsat buldukça yazmaya gayret ediyorum.

 

KASANDER nasıl ve ne amaçla kuruldu?

Karya Sanat Emekçileri Derneği(KASANDER) en ince detaylar dikkate alınarak , büyük bir disiplin içerisinde bir yılı aşkın alt yapı çalışmaları neticesinde sadece 9 ay önce Muğla İli, Bodrum İlçesinde “KASANDER Sanatçı Doğal Yaşam Köyü ve Kültür, Sanat ve Şifa Merkezi” projesi adı altında başta sosyal güvencesi olmayan, unutulmaya yüz tutmuş belirli yaşın üzerinde, sanatsal kariyeri olan sanatçılarımızın barınma sorununa bir nebze çare olmak,ücretsiz tatil fırsatları sunabilmek, bünyesinde yer alacak atölyelerde herkesin katılabileceği   bir akademi işlevi görmek, Bodrum Kalesinde uluslararası kültür-sanat etkinlikleri  düzenlemek, belirli bir bütçemiz oluştuğu takdirde Güzel Sanatlar Fakültesinde okuyan veya sanatsal konutlarda özel yetenek sergileyen gençlerimize destek olmak ve sanatı toplumun her kesimine sevdirmek ve toplumsal hayatın bir parçası olarak daha ilgili bir düzeye taşımak amacıyla, Sanat/Sanatçı üst kimliğinde ve ekseninde kurulmuştur. Nitekim projemiz,  bünyemizde yeralan yerli veya yabancı çeşitli üniversitelerin akademisyenleri tarafından uygulanabilirlik ve içerik bakımından dünyada ilk olacağı konusunda görüş birliği içerisindedirler.

 

Kuruluşundan bugüne kadar geçen 9 aylık süre içerisinde KASANDER- Karya Sanat Emekçileri Derneğinin geldiği noktayı özetleyebilir misiniz?

Türk Patent Enstitüsü tarafından tescilli bir marka olan derneğimiz Bodrum İlçesi Konacık mahallesinde bulunan  merkezinde kısa bir süre içerisinde kurulmasına rağmen enerjisi ve yapmış olduğu dopdolu çalışmaları ile hem internet medyasında ,yerel ve ulusal basında ses getirmiş, hem de henüz 8 ay önce aktif hale gelmiş olan derneğimizin resmi internet sitesi  www.kasander.org bünyesinde düzenlenen anket çalışmasında, siteye giriş yapan onbinlerce ziyaretçinin oyuyla, %99,4 beğeni oranına ulaşmıştır.Yine bu süreç içerisinde ilgili komisyonlarımıza 850’ye yakın kişi gönüllü hizmet talebinde bulunmuştur. KASANDER (Karya Sanat Emekçileri Derneği) Uluslararası anlamda başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere , İsrail’de, Belarus’ta, İngiltere’de, Azerbaycan’da ve Hollanda’da, Almanya’da, Fransa’da, İsviçre’de, Finlandiya’da, Japonya’da, Avustralya’da temsilcilik açma adına uygun zemin yakalamıştır. www.change.org’da kamuoyunun dikkatini çekme adına  henüz 8 ay önce başlatmış olduğumuz  “sanatçılarımız artık zor koşullarda yaşamasın “ sanatçı köyü” isimli  imza  kampanyamız binlerce sanatçımızın imzasıyla desteklediği Türkiye’nin en geniş  tabanlı ve en kalabalık bağımsız sanatçı  dayanışma  hareketine  dönüşmüştür. Projemiz 50’nin üzerinde yerel ve ulusal medya yayın organında geniş yer bularak basının bir anda ilgi odağı olmuştur. Çalışmalarımız yurdumuzun değerli sanat ve bilim insanlarından oluşan proje koordinasyon birimimiz ve beş komisyonumuz tarafından, üyelerimizle birlikte 50 kişilik bir kadroyla sürdürülmektedir. 

 

“KASANDER Sanatçı Doğal Yaşam Köyü, Kültür, Sanat ve Şifa Merkezi”projesini nerede gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz şu anda proje çalışmalarınız nasıl gidiyor ?

Projemiz aslında zaman içerisinde yapısal, lokasyon, içerik, maliyet açısından müspet anlamda çok büyük gelişim gösterdi. Bu gelişim sürecinde bir önceki sorunuzun yanıtında da belirttiğim kadromuzda yer alan Yurdumuzun hem ulusal hem de uluslararası anlamda önde gelen değerlerimizin katkısı çok büyük olmuştur. “KASANDER Sanatçı Doğal Yaşam Köyü , Kültür, Sanat ve Şifa Merkezi” projesi çalışmalarımız gerek üyesi olduğum Bodrum Kültür Sanat Meclisinde bulunan dostlarımızın tavsiyeleri ve gerekse dernek merkezimizin de Bodrum ilçesinde bulunmasından dolayı projemizi Bodrum ilçesinde gerçekleştirme üzerine yoğunlaşmış bulunmaktayız.Bu doğrultuda Bodrum merkezine 16 km., Bodrum havalimanına 18 km., Güvercinlik , Torba Koyuna 12 km.,mesafade bulunan Dörttepe, Boğaziçi, Mumcular, Yalıçiftlik, Kızılağaç bölgelerinde arazi çalışmalarımızı tamamladık.(Hatta Milas İlçesi Gökçeler Mevkii Uyku Vadisinde de çalışmalarımız oldu) Gerek biz kurucuların özkaynakları (sahip olduğumuz kendi sanatsal eserlerimiz,kolleksiyonlarımız vb), gerekse mevcut sponsorlarımızın ayni ve hizmet taahhütleriyle %80 tamamlanma aşamasına gelmiş olup %20 yani ulusal televizyon kanallarında sadece 5 dakikalık reklam ücretine tekabül eden eksiğimiz kalmış olmakla birlikte bu konuda kısa bir süre içerinde böylesine ses getirmiş bir projede yer almak ve destek olmak isteyen toplumsal duyarlılık sahibi kişi, kurum ve kuruluşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Nitekim Sponsor adaylarımıza Köy bünyesinde hisse ve konut vermekten, tesislere ismini vermeye ve 196 ülkede tanıtımının yapılmasına kadar çok geniş haklar taahhüt etmekteyiz. Projemize destek olmak isteyenler bizlere resmi web sitemiz, www.kasander.org üzerinden, info@kasander.org mail adresimizden, şahsıma ait 0 507 248 18 91 no’lu telefonumdan  her zaman ulaşabilirler. Bodrum’da bulunan veya Bodrum’a gelip bizden görüşmek isteyen herkesi Bodrum Merkez Atatürk Caddesi girişinde yer alan girişinde TPE tarafından tescili gerçekleşen logomuzun ve ismimizin bulunduğu tarihi bir Bodrum evinin restorasyonuyla hizmete açılmış çok değerli bir sanatçı dostumuza ait derneğimizin buluşma noktası olan cafemize bekleriz. Sponsorluk haklarının arasında Sanatçı doğal yaşam köyünde hisse ve konut vermekten, tesislere isim hakkı vermeye, 196 ülkede reklam ve tanıtımının yapılmasına kadar artı  başka haklardan bahsediyorsunuz yani aslında  Karya Sanat Emekçileri idealine ulaşma adına “

 

Sponsora “sponsor” olma gibi bir durum ortaya çıkmıyor mu?

Aslında pek öyle değil  biz sadece  Sponsor adayımızın  menfaatlerini de koruyarak dünyada ilk olacak, şimdiden büyük ses getirmiş projemizin ve KASANDER ailesinin ayrılmaz bir parçası olarak görmek istememizin ifadesidir. Bu noktada  mottomuz olan “ortak akıl, kolektif hareketle” her şeyin mümkün olabileceğini burada vurgulamak isterim. 

 

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım 

 


Facebook Paylaş Twitter Paylaş Yazdır


 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Başkan'ın Mesajı

KURUCU BAŞKAN LN. DR TANER UYSAL HAKKINDA

Son Eklenen Video
  Ebru Sanatı Taksim Trio - Unutamadım ( Eşliğinde)

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
HER YÖNÜYLE AYDINLANMA ÇAĞI ANALİZİ
Dr. Taner UYSAL
Her konuda akla öncelik tanıyan düşünce sisteminin etkisi ile 17.y.y orta ...

"SANATÇI"
Dr. Taner UYSAL
...

DÜNYADA ÇEVRE BİLİNCİ
Dr. Taner UYSAL
sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması ...

"BEN HAKLIYIM" MESELESİ DEĞİL!
Dr. Taner UYSAL
Kaynağı kimden, hangi kesimden veya siyasi çevreden olursa olsun...

HAYATIN DEĞERİNİ BİLMEK
Pelin ALAÇAM
Hayatın yaşamaya değer olduğunu anlamak için ...

Enginar Mevsimi Üzerine
Luset Kohen FİNS
Başka çaren olmadığına inanmak, özgüvenine arada sırada ani taklalar attırır....

Hey! ÖZGÜRLÜK...
Seray Sayar LEVENT
Her elde ettiğimiz özgürlüğün üzerine hep bir yenisini eklemek istiyoruz....

Pes etmek ya da etmemek?
Eddi ANTER
Evrende, dünyada olan biten her şey benimle ilintilidir. ...

ÖNYARGILAR AKLIMIZI ESİR ALIYOR
AYHAN ONGUN
önyargılarımızdan kurtulmak çok kolay olmuyor....

İNSAN OLMA ERDEMİ
Fatoş KARAKAYA
İNSAN OLMA ERDEMİMİZ MİYDİ CİDDEN İLK ÖNCELİĞİMİZ?...

Büyük Bir Sırrım Var!
Çağla Pelin ÜSTÜN
“…Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Evren düşüncelerin iyi veya kötü...

Son Ziyaretçi Yorumları

Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 12
Dün: 71
Toplam: 93346